Mobilna stacja podgrzewcza StrikoWestofen

Nowo opracowana mobilna stacja podgrzewcza firmy StrikoWestofen pozwala na podgrzewanie elementów ceramicznych na stanowisku pracy. Dzięki temu rury dozujące, rury zalewające itp. mogą być podgrzane do idealnej temperatury 400ºC przed zamontowaniem w piecu. Pozwala to nie tylko na poprawę żywotności części, ale również podnosi bezpieczeństwo pracowników.

Częstym problemem w wielu odlewniach jest odpowiednie podgrzewanie części ceramicznych przed montażem w piecu. Jak wiadomo, ceramika jest wrażliwa na szoki termiczne. Montaż niepoprawnie wygrzanej rury dozującej może powodować jej pęknięcie lub przedwczesne zużycie, co wiąże się z wysokimi kosztami.

Nowa stacja podgrzewcza jest wyposażona w dwie, niezależnie sterowane strefy grzewcze. Pozwalają one na podgrzanie dwóch części do różnych temperatur w tym samym czasie. Różne wielkości pierścieni pośrednich umożliwiają stosowanie stacji do różnych elementów.

Stacja jest ogrzewana elektrycznie i używa standardowej wtyczki 16A, dzięki czemu nie trzeba stosować specjalnych adapterów. 
 

Powrót