Retro Fit

MODERNIZACJA PIECÓW ELEKTROOPOROWYCH

Piece elektrooporowe oparte na spiralach, ułożonych na kształtkach izolacjach są nieekonomiczne.

Warto zmodernizować taki piec aby:

  • uzyskać znaczne oszczędności energii,
  • wydłużyć żywotność elementów grzewczych,
  • skrócić czas trwania awarii.

Oferowany przez nas system opiera się na panelach grzewczych Morgan i modułowej izolacji lekkiej.

Remont pieca polega na wymianie j izolacji i wymurówki pieca oraz elementów grzewczych. Do każdego pieca wykonywany jest indywidualny projekt, uwzględniający moc, układ połączeń, sterowanie, stosowany tygiel i warunki pracy pieca. Część grzewczą stanowi 12 paneli grzewczych. Przestrzeń pomiędzy panelami a obudową wypełniona jest wielowarstwową izolacją lekką. Wymiana panelu grzewczego polega na jego wysunięciu z pieca i na to miejsce wsunięcie nowego. Nie ma konieczności wyjmowania tygla z pieca.

Panele Morgan są zaprojektowane w celu uzyskania maksymalnego efektu przekazywania ciepła. Spirale grzewcze są zatopione w panelu dla zwiększenia efektu promieniowania cieplnego oraz w celu zachowania odpowiedniego ułożenia drutów grzewczych. Podłoże panelu to gęsty materiał ogniotrwały, który nie pęka w wysokich temperaturach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jak wykazuje praktyka i opinie użytkowników, panele grzewcze pracują bezawaryjnie przez kilka lat.

Wielowarstwowa izolacja lekka skutecznie hamuje wnikanie energii cieplnej w głąb pieca. Wytworzona przez grzałki energia przekazywana jest do tygla. Zapewnia to większą efektywność pieca, co skutkuje znacznymi oszczędnościami energii do 25%.

1Retro Fit